Choď na obsah Choď na menu
 


Plavky 2010

5. 7. 2010

Plavky 2010: V kurze je potlač a farebnosť!

Aj naoko nepodstatný kus oblečenia podlieha módnemu diktátu. Výber plaviek sa nezužuje len na dilemu medzi bikinami, dvoj a jednodielnymi. Keď sa v spleti širokej ponuky nechcete orientovať len na základe vami obľúbených farieb, prečítajte si niečo o najnovších trendoch v tejto oblasti.

Doteraz sme boli zvyknuté, že sme sa na kúpaliskách predierali davom bikinových bábik. Tá, ktorá si obliekla jednodielne, bola hanblivkou. Prezentácia tohtoročných kolekcií však smeruje návrat pôvodného strihu plaviek. Ako sa vyjadrili mnohí návrhári, táto voľba im umožňuje väčšiu kreativitu. Vynikne na nich nielen dizajnové prevedenie, ale aj nový strih. Najnovšia vlna by sa preto dala zhrnúť do troch základných línií. Prvou sú klasické plavky na ramienka.

Obrázok

Vynechávajú sa aj modely s košíčkami, stavia sa skôr na prirodzenosť. Druhou vlnou je zachytenie okolo krku. To sa môže prelínať buď do dvoch ramienok, no častejšie je prichytenie v strede, akoby v tvare slzy.

No a posledný trend sa týka celkového strihu. Jednoducho by sme ich mohli popísať slovami „ako napadnutá divou šelmou“. Na prvá pohľad pôsobia ako dvojdielne plavky, ale vrchný a spodný diel je spojený aspoň jedným pruhom látky. Najobľúbenejší je zvislý stredový pás, ktorý kopíruje tvar presýpacích hodín. Obľúbené sú aj prestrihy v geometrických tvaroch.

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.