Choď na obsah Choď na menu
 


POMOC! Zvieratkám

30. 5. 2010

Tahle roztomilá opička ešte netuší, že na nej vedci budú testovať nové prípravky ...
Každá z nás, chce byť maximálne sexy! A nie je na tom nič zlého, pokiaľ však kvôli záračným krémom, voňavým šampónom a líčidlům neumierajú zvieratá! Lenže to sa bohužiaľ deje dosť často!

Vži sa do úlohy roztomilé opičky z fokty. Predstav si, ako dovádza v klietke sa svojimi opičiemu kámoškama, keď zrazu v ich príbytku zašátrá ruka obalená gumovou rukavicou, jednu z opičiek vytiahne a šoupne do chladnej plastovej krabice! Čo si asi tak chudáčik opička hovorí? "Kam ma nesú," alebo "Čo so mnou bude?" Netuší totiž, že z plastového boxu sa možno vôbec nikdy nedostane. Vedci na nej budú skúšať nový šampón, po ktorom majú zmiznúť lupiny z vlasov. Lenže ako dôjdu výskumní pracovníci ku správnej receptúre, opičke možno vyzerá všetky srsť, na koži sa jej vytvorí bolestivý ekzém av najhoršom prípade chudinka zaplatí za túto pokus svojím životom. Stojí také zvieracie utrpenie za krásny vzhľad?

Svetovej organizácie, ktoré bojujú proti testovaniu na zvieratách, odhadujú, že ročne je na celom svete použité päťdesiat až sto miliónov stavovcov ku krutým pokusom. Testovanie však nevyužívajú len kozmetické firmy, ale aj lekárske fakulty, univerzity, farmaceutické spoločnosti, génovej inžinieri a biológovia. A práve títo vedci tvrdia, že zvieratá k svojej práci potrebujú. "Všetky vedecké úspechy, ku ktorým došlo v dvadsiatom a jedenadvacátém storočia, by bez testov na zvieratách nebolo možné dokázať," hovorí jeden z nich a dodáva: "Aj napriek tomu, že v dnešnej dobe máme k dispozícii naozaj sofistikované počítača, reakcia buniek, molekúl a tkanív, nahradiť nedokážu! "

Ak sú teda zvieratá využívajú k výskumu chorôb, liekov alebo na poznávanie niečoho nového, dá sa to pochopiť. K testovanie kozmetických výrobkov ale spúste firiem stačí chytrý počítač, tak prečo by ho nemohli používať všetky! Dávaj preto pozor, aké prípravky používaš. Nechceš predsa, aby kvôli tebe trpela nevinná zvieratká.

Zoznam firiem, ktoré netestujú svoje výrobky na zvieratách:
Amway
Avon
The Body Shop
Body Time
Chanel
Christian Dior
Clarins of Paris
Clinique Laboratories
Estée Lauder
Eucerin
Garnier
Lancôme
L'Oréal
Maybelline
Nivea
Oriflame
Revlon
Royal Herbal Ryor
Weleda
Wella

Obrázok

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

fakt tomu nechapem

(sara, 10. 8. 2010 12:57)

teraz neviem kmu verit. jedna tvrdí ze oriflame testuje (to napisala aj PETA ) ale tu na je ze oriflame netestuje a pri tom to je pravda vydela som letak

a inac pekny webik :D